Terapia online

Terapia online została stworzona z myślą o osobach, które nie mogą skorzystać z terapii stacjonarnej. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom uruchomione zostały usługi on-line. Zapraszamy do korzystania z porad psychologicznych oraz terapii przez internet. Terapeuta online lub stacjonarny pomoże Ci uporać się z Twoimi problemami.

W jaki sposób wygląda spotkanie online?

Terapia online różni się od terapii twarzą w twarz tylko formą komunikacji. Usługa porad psychologicznych oraz terapii online polega na tym, że pacjent łączy się z terapeutą poprzez programy typu Skype, Whatsapp czy też Facetime. Taka forma umożliwia klientowi rozmowę z psychologiem czy też terapeutą w czasie rzeczywistym. Obie strony widzą się i słyszą po obu stronach kamery. Aby korzystać z terapii online nie potrzeba nic więcej oprócz połączenia internetowego i medium, z którego będziemy korzystać-  komputera, telefonu lub tabletu. Warto zadbać o otoczenie, w którym będzie się odbywać rozmowa. Terapia online jest tak samo skuteczna, jak rozmowa na żywo- w obu przypadkach zaangażowanie klienta jest równie istotne!

Jakie są zalety terapii online?

Czy terapia online może pomóc tak samo, jak terapia w gabinecie? 

Konsultacje psychologiczne oraz terapia online mają taką samą skuteczność, jak spotkania prowadzone na żywo, twarzą w twarz. Dostępność terapii przez Internet jest szczególnie istotna dla osób, które cenią swój czas. Nie ma bowiem problemów z dojazdem na miejsce terapii- jedyny czas to ten faktyczny poświęcony na terapię. Terapeuta online to również dobry wybór np. dla mam z dziećmi, które chcą skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty bez wychodzenia z domu. Gabinet terapii online to także świetne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą. Często bariera językowa uniemożliwia pełne skorzystanie z psychoterapii w obcym języku. Terapia online w swoim ojczystym języku jest często preferowana przez klientów. Łatwiej rozmawiać z terapeutą online o sprawach dotyczących emocji i uczuć, mając pełną swobodę.

Dla kogo?

Terapia online będzie odpowiednia dla każdego. Dzięki technologii mamy możliwość przeniesienia gabinetu terapeutycznego na łącza internetowe, co daje nieograniczone możliwości. Spotkania terapeutyczne online jest także dobrą opcją dla Ciebie, jeśli masz trudności w kontaktach społecznych i chcesz porozmawiać ze specjalistą ze swojego domu. Może to być pierwszy krok do pokonania swoich problemów. Polecamy ją w szczególności osobom, które:

Rodzaje terapii online

Wszystkie spotkania przez internet mają jeden wspólny mianownik. Jest nim to, że odbywają się zdalnie. Natomiast mogą się bardzo różnić od siebie. Zależy to od czynników takich jak:

  1. Rodzaj podejścia terapeutycznego – możemy wyróżnić kilka podejść terapeutycznych, w których pracują terapeuci. Definiuje to formę pracy, technik terapeutycznych oraz sam przebieg spotkania. Więcej na temat różnych form terapii w naszym artykule: rodzaje psychoterapii.
  2. Terapeuta online – każdy terapeuta pracuje również z pacjentem swoimi zasobami. Specjaliści różnią się od siebie sposobem mówienia, ekspresji, zaangażowania. Pomaga to w budowaniu odpowiedniej relacji terapeutycznej, która uznawana jest za kluczową w sukcesie terapii. Jest to kolejny punkt, który mocno wpływa na to jak wygląda spotkanie.
  3. Ukończone dodatkowe szkolenia – oprócz ukończenia szkoły psychoterapeutycznej większość terapeutów dodatkowo szkoli swoje umiejętności podczas dodatkowych kursów. Warto wybrać takiego specjalistę, który specjalizuje się w naszym problemie.

Wiemy jak ważne jest dobranie odpowiedniego specjalisty. Dlatego przed terapią zapraszamy na  pierwszą bezpłatną wizytę podczas, której pomożemy dobrać najlepszego specjalistę. Bierzemy pod uwagę wszystkie powyższe punkty. Dzięki temu możemy pomóc określić potrzeby oraz wybrać terapeutę online. Nie każdy specjalista oferuję usługę: terapia online. W naszej ofercie posiadamy również usługę która skierowania jest do osób, szukających doraźnej pomocy, więcej na psychologa online.

Inne terapie online

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.