Zapraszamy do naszego gabinetu psychoterapii w Wilanowie, który znajduje się w samym centrum tego uroczego dzielnicy – w sercu Miasteczka Wilanów i zaledwie 5 minut spacerem od Royal Wilanów, przy ulicy Sarmackiej 13/92. Dojazd do gabinetu psychoterapii w Wilanowie jest również bardzo wygodny dzięki dostępnym linii autobusowych: 116, 139, 164, 180, 217, 317, 180, 519 oraz 724. Osoby zmotoryzowane zachęcamy do skorzystania z parkingu, który znajduje się w centrum handlowym Royal Wilanów. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu bezpłatnie pod budynkiem jednak w godzinach szczytu może być to utrudnione, ze względu na duży ruch.

Usługi oferowane w gabinecie w Wilanowie:

  1. Psychoterapia indywidualna: Psychoterapia indywidualna to forma terapii skierowana do osób potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu osobistych problemów, radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi oraz zdobywania narzędzi do lepszego samopoczucia i funkcjonowania. Terapeuci pracują z klientem jeden na jeden, pomagając im zrozumieć swoje myśli, uczucia i zachowania oraz rozwijać zdrowsze strategie radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami.
  2. Psychoterapia par: Psychoterapia par koncentruje się na poprawie relacji między partnerami. Terapeuci pomagają parom zrozumieć i przezwyciężyć konflikty, poprawić komunikację, i budować zdrowsze i bardziej satysfakcjonujące związki.
  3. Konsultacja psychologiczna: Konsultacja psychologiczna to krótka forma pomocy psychologicznej, która pomaga klientom zrozumieć i radzić sobie z określonymi problemami. To szybki dostęp do wsparcia psychologicznego, który może pomóc klientom rozwiązać konkretne kwestie lub określić, czy potrzebują długoterminowej terapii.
  4. Psychoterapia dzieci i młodzieży: Psychoterapia dzieci i młodzieży jest specjalizowaną formą terapii, dostosowaną do unikalnych potrzeb i wyzwań osób młodszych. Terapeuci pracują z dziećmi i nastolatkami, pomagając im radzić sobie z problemami emocjonalnymi, społecznymi i szkolnymi oraz rozwijać zdrowe umiejętności radzenia sobie z trudnościami.
  5. Psychoterapia rodzin: Psychoterapia rodzin skupia się na poprawie relacji i komunikacji w rodzinie. Terapeuci pracują z całą rodziną, aby pomóc jej zrozumieć i rozwiązać konflikty, rozwijać zdrowsze wzorce zachowań i budować harmonię wewnątrz rodziny.

Każda z tych usług ma na celu poprawę zdrowia psychicznego i emocjonalnego klientów oraz pomaganie im osiągnąć lepsze relacje i satysfakcję z życia. Wybór konkretnej formy terapii zależy od indywidualnych potrzeb i celów klienta oraz charakteru problemów, z jakimi się boryka.

Terapeuci przyjmujący w gabinecie w Wilanowie

W naszych gabinetach w Wilanowie oferujemy usługi terapeutów pracujących w poniższych podejściach:

Podejście poznawczo-behawioralne: To podejście koncentruje się na zrozumieniu i zmianie myśli, emocji i zachowań, które wpływają na dobre samopoczucie i funkcjonowanie pacjenta. Terapeuci poznawczo-behawioralni pomagają klientom identyfikować negatywne myśli i przekonania, które prowadzą do problemów psychicznych, oraz uczą technik zmiany tych myśli i zachowań na bardziej zdrowe i pozytywne.

Podejście integracyjne: To podejście terapeutyczne, które łączy różne teorie i techniki terapeutyczne w celu dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb klienta. Terapeuci integracyjni mogą wykorzystywać elementy różnych szkół psychoterapeutycznych, takie jak poznawczo-behawioralne, psychodynamiczne czy humanistyczne, aby stworzyć kompleksowe podejście do leczenia problemów psychicznych.

Podejście gestalt: To podejście terapeutyczne, które skupia się na teraźniejszości i świadomości klienta. Terapeuci gestalt pracują nad pomocą klientom zrozumieć i wyrazić swoje emocje, potrzeby i relacje z innymi. Ważnym elementem jest praca nad tu i teraz, co pomaga klientom lepiej zrozumieć siebie i swoje zachowania.

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR): TSR to podejście terapeutyczne, które koncentruje się na identyfikowaniu i budowaniu rozwiązań, a nie na analizie problemów. Terapeuci TSR pomagają klientom skupić się na ich celach i mocnych stronach, aby znaleźć skuteczne rozwiązania na poprawę jakości życia. W TSR zakłada się, że klient posiada wewnętrzne zasoby do rozwiązania problemów, a terapeuta wspiera go w ich odkrywaniu i wykorzystywaniu.

Terapia Psychoanalityczna: Terapia psychoanalityczna jest jednym z najstarszych podejść terapeutycznych, rozwijanym głównie przez Sigmunda Freuda. Koncentruje się ona na badaniu nieświadomych procesów psychicznych i ich wpływu na zachowanie i emocje klienta. Terapeuci psychoanalityczni pracują nad wydobywaniem ukrytych myśli, uczuć i konfliktów, które mogą wpływać na życie pacjenta.

Każde z tych podejść ma swoje unikalne cechy i techniki, które mogą być skuteczne w leczeniu różnych problemów psychicznych i emocjonalnych. Wybór podejścia terapeutycznego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta oraz diagnozy i celów terapeutycznych.

Zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację, podczas której pomożemy Ci dobrać najbardziej odpowiednie podejście terapeutyczne. Konsultacje mogą odbyć się w formie online, telefonicznie lub w naszym gabinecie stacjonarnym w Wilanowie. Zapraszamy do naszego gabinetu w Wilanowie, gdzie nasi specjaliści służą pomocą w trosce o Państwa zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

Psychoterapia w Wilanowie – leczenie depresji:Depresja stała się coraz bardziej powszechnym problemem w naszym społeczeństwie. Wielu pacjentów natychmiast sięga po leki przeciwdziałające depresji. Niestety, często okazuje się, że leki te przynoszą tylko chwilową ulgę, a po ich odstawieniu depresja może powrócić. Jak więc skutecznie zapobiegać nawrotom tego schorzenia? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest psychoterapia, którą polecamy jako skuteczną metodę radzenia sobie z obniżonym nastrojem. W trakcie sesji np. z naszym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym pacjenci uczą się konkretnych technik radzenia sobie z pogorszonym nastrojem. To oznacza, że po zakończeniu terapii posiadają narzędzia, które pomogą im lepiej radzić sobie w przyszłości. Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu psychoterapii w Wilanowie na bezpłatną konsultację, która pomoże ustalić dalszy plan działań lub wskaże ewentualną ścieżkę pomocy.

Psychoterapia Wilanów – zaburzenia lękowe:Po depresji, drugim najczęstszym problemem, z jakim zgłaszają się do nas pacjenci, są zaburzenia lękowe, często współistniejące z obniżonym nastrojem. Podobnie jak w przypadku depresji, psychoterapia jest skutecznym narzędziem w radzeniu sobie z lękiem. Psychoterapia w naszym gabinecie w Wilanowie może pomóc w bardziej konstruktywnym pokonywaniu lęków, abyście Państwo mogli poczuć się znacznie lepiej.Serdecznie zapraszamy do naszych wygodnych gabinetów, a wszelkie informacje kontaktowe znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce „Kontakt”.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.