Seksuolog – kiedy potrzebny?

Wiele osób w pewnym momencie swojego życia ma problemy natury seksualnej. Jest to naturalne, jednak wpływa na wzrost poziomu stresu i może powodować konflikty w związku. Jednak nie wszystkie problemy mijają z czasem, co zwykle przeradza się w niezadowolenie oraz brak satysfakcji także na innych płaszczyznach życiowych. Ogromna ilość osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo powszechne jest występowanie problemów związanych z seksualnością. Dla wielu nadal ten temat pozostaje w strefie tabu.  Nie należy się jednak wstydzić- tak samo, jak w kwestii problemów zdrowotnych zwracamy się o pomoc do lekarza, tak samo specjalistą od spraw seksualności jest seksuolog. 

Kłopoty seksualne mogą wpływać na inne aspekty naszego życia- relacje z partnerem, swoim ciałem, a także pewnością siebie. Dobra wiadomość jest taka, że większość z tych problemów może zostać rozwiązana! 

Seksuolog może pomóc w tak różnorodnych tematach jak:

– brak pożądania seksualnego

– trudności w osiągnięciu orgazmu

– ból w czasie stosunku

– problemy z erekcją i jej utrzymaniem

– przedwczesny wytrysk

Seksuolog: kim jest?

Seksuolog jest osobą kompetentną, dyskretną, zdającą sobie sprawę z konieczności delikatnego poruszania tematów seksualnych. Jest także świadomy, z jakimi trudnościami mogą borykać się ludzie w jego gabinecie. Dzielenie się z obcą osobą swoimi problemami dotyczącymi sfery seksualnej może być stresujące. Jednakże warto pamiętać, że seksuolog jest specjalistą, który na co dzień pomaga wielu osobom właśnie w takich kwestiach. Seksualność jest znaczącą częścią naszego życia, a problemy, które pojawiają się w jej zakresie, wpływają na inne jego obszary. 

Jak wygląda konsultacja u seksuologa?

Konsultacje seksuologiczne pomogą, jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia seksualnego, odczuwasz brak satysfakcji z seksu, a problemy z pożyciem seksualnym wpływają na Twoje samopoczucie, a często także relacje z partnerem. Konsultacje seksuologiczne pomogą Ci w Twoich trudnościach. Seksuolog wysłucha ze zrozumieniem i wyczuciem opowieści o Twoich rozterkach. 

Pomoże także w określeniu, czy problem wynika z natury psychologicznej czy też fizycznej. Możliwe też, że problem jest zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Każdy seksuolog jest objęty tajemnicą zawodową, dlatego nie musisz się obawiać, że ktoś postronny dowie się o Twoich problemach. 

Konsultacje mogą być zarówno indywidualne, jak i z partnerem. Rozmowa z seksuologiem może także poruszać tematy związane z Twoją przeszłością seksualną. W ten sposób łatwiej będzie zrozumieć przyczyny obecnych problemów, a także znaleźć ich rozwiązanie. Seksuolog może także dać zadania oraz ćwiczenia, do wykonania w domu z partnerem lub indywidualnie. Konsultacje seksuologiczne w zależności od natury problemu, mogą być jednorazowe lub być rozłożone na określoną ilość sesji. Czasem okaże się, że będzie potrzebna psychoterapia. Więcej na temat tego na czym polega psychoterapia można przeczytać tutaj

Inne terapie seksuologa

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.