Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda bezpłatna konsultacja?

Bezpłatna konsultacja jest to 20-30 minutowe spotkanie podczas, którego konsultant zbiera z nami wywiad. Konsultacja może odbyć się stacjonarnie, telefonicznie lub poprzez Videopołączenie. Celem bezpłatnej konsultacji jest zebranie wywiadu, na podstawie, którego dobieramy specjalistę.

Podczas spotkania pytamy o poprzednie doświadczenia z psychoterapią lub lekarzem psychiatrą. Badamy również jakiego obszaru dotyczy zgłaszamy problem np. obniżony nastrój, stany lękowe, problem z relacjami lub agresją itp. Formułujemy również oczekiwania, preferencje dotyczące specjalisty i lokalizacji. Po spotkaniu kontaktuje się z nami administracja z propozycją terminy spotkania ze specjalistą, który został wybrany na podstawie zebranych informacji.

Ile będzie trwać terapia?

Czas trwania terapii jest zależny od kilku czynników między innymi od problemu z jakim się zgłasza pacjent, nurtu terapeutycznego w jakim terapia jest prowadzona, kompetencji pacjenta i terapeuty oraz celu terapii. Pierwsze efekty psychoterapii mogą być odczuwalne już po kilku spotkaniach, czasami musimy poczekać na efekt dłuższy czas. W trakcie pierwszych konsultacji z psychoterapeutą warto poruszyć kwestię czasu jaki może być potrzebny na realizację celu psychoterapii i omówić to ze specjalistą.

Jak często są spotkania?

Aby oddziaływania psychoterapeutyczne mogły być efektywne, spotkania muszą być regularne, najczęściej 1 raz w tygodniu 50 minut w przypadku terapii indywidualnej. W przypadku terapii par, często spotykane są też spotkania co 2 tygodnie i trwają wtedy zazwyczaj 90 min, jednak może się to różnić u terapeutów.

W jaki sposób mogę dokonać płatności za sesję?

Opłatę za spotkanie można dokonać za pomocą linku otrzymanego w potwierdzeniu spotkania, za każdym razem generowany jest nowy link przypisany do konkretnej wizyty Spotkanie można opłacić blikiem, kartą VISA/Mastercard, szybkim przelewem, google/apple pay lub przelewem walutowym.

Czy jest możliwość otrzymania zaświadczenia po spotkaniu?

Po spotkaniu można poprosić terapeutę o wystawienie zaświadczenia odbycia sesji terapeutycznej, najczęściej jednak takie zaświadczenia są wydawane na koniec spotkań terapeutycznych. Na zaświadczeniu są zawarte takie informacje jak dane Klienta, data lub daty spotkań, imię i nazwisko specjalisty, z którym odbyło się spotkanie, podpis oraz pieczątka PsychoCare.

Czym jest terapia par lub rodzin?

Terapia par różni się znacząco od terapii rodzin. Przede wszystkim na terapię par zgłasza się dwoje osób pozostających w relacji (formalnej lub nieformalnej). W terapii rodzin bierze udział cała rodzina tzw. system. Głównym celem terapii par i rodzin jest przede wszystkim zwiększenie satysfakcji z relacji u osób w niej uczestniczących. Często pracuje się nad lepszą komunikacją, lepszym zrozumieniem siebie.

Jak znaleźć odpowiedniego terapeutę?

Zapraszamy na bezpłatną konsultację wstępną.

Decyzja o tym do jakiego psychoterapeuty zapisać się na spotkanie potrafi być trudna. Zależy nam, aby przyjść do specjalisty, który będzie kompetentny w obszarze problemowym z jakim się zgłaszamy, ale też będzie osobą, którą obdarzymy zaufaniem. Nie ma jednego najlepszego terapeuty dla wszystkich pacjentów, dlatego bardzo ważne jest dopasowanie obszaru problemowego i oczekiwań pacjenta do profilu danego specjalisty. Psychoterapeuci pracują w różnych nurtach terapeutycznych, przekłada się to na sposób przebiegu sesji.

W celu ułatwienia procesu wyboru najbardziej odpowiedniego specjalisty stworzyliśmy formularz doboru terapeuty online, który w kilka minut pomoże dobrać najbardziej odpowiednią osobę. https://psychocare.pl/formularz-doboru-terapeuty/

Zapraszamy również na wstępną, bezpłatną konsultację w trakcie przeprowadzimy rozmowę, która pozwoli dobrać specjalistę. Bezpłatną konsultację można umówić pod nr 736 00 90 90, napisać maila na kontakt@psychocare.pl lub skorzystać z zapisu online https://psychocare.pl/umow-wizyte-darmowa-konsultacja/ .

Czy cena za każde spotkanie wynosi tyle samo?

Cena za każde spotkanie jest taka sama. Jest ona zależna od specjalisty oraz oferowanej usługi.

Dorosłe relacje z rodzicami

Jednym z tematów, z którym często spotyka się psychoterapeuta w gabinecie jest kwestia dojrzałości i dorosłości. Czasem, niezależność od rodziców w dorosłym życiu jest tylko pozorna. Może się okazać, że choć mieszkamy osobno, jesteśmy niezależni finansowo, mamy własną karierę zawodową i życie osobiste, to jednak cały czas niewidzialna nić łączy nas z naszymi rodzicami.

Rodzaje psychoterapii

Bardzo ważną częścią psychoterapii jest wyznaczenie jej celu. Jest on ustalany wspólnie, podczas pierwszych spotkań terapeutycznych. Pacjent wraz z terapeutą ustala kierunek terapii oraz listę problemów, nad którymi warto jest pracować.

Cele psychoterapii

Bardzo ważną częścią psychoterapii jest stworzenie celu psychoterapii. W zależności od nurtu terapeutycznego może on być ustalany wspólnie z pacjentem lub osobno przez terapeutę. W każdym przypadku pacjent wspólnie z terapeutą powinien ustalić kierunek terapii oraz ustalić listę problemów, które pacjent chciałby wyeliminować.

Jakie rodzaje terapii są w ofercie?

W ofercie mamy terapie indywidualną: osób dorosłych, dzieci i młodzieży oraz par i rodzin.

Ile trwa terapia?

Jest to często zadawane pytanie podczas pierwszych spotkań. Trudno jest jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Zależy to od podejścia terapeutycznego, w którym terapeuta pracuje. Podejścia krótkoterminowe zakładają określną liczbę spotkań np. 20. Jeśli pacjent jest po tym czasie usatysfakcjonowany, następuje zakończenie terapii. Jeśli nie, można umówić się na kolejny czas pracy. Podejścia długoterminowe nie określają dokładnych ram czasowych. Głęboka praca terapeutyczna wymaga czasu. Jednak w większości podejść terapeutycznych możemy odczuć poprawę po około 3-6 miesiącach pracy.

Po czym poznać, że potrzebuję wsparcia?

Samo to, że znalazłeś się na naszej stronie może być oznaką tego, że warto byłoby spotkać się ze specjalistą. Wyraźnym znakiem, że potrzebujemy pomocy jest to, że nie jesteśmy usatysfakcjonowani z naszego życia.

Czy jest możliwość odbycia pierwszego spotkania stacjonarnie, a potem online?

Większość Naszych terapeutów pracuje w formie stacjonarnej i online. Daje to możliwość np. odbycia pierwszej konsultacji stacjonarnie, a kolejnej online. Formę spotkań można ustalić ze specjalistą podczas pierwszego spotkania. Łączenie spotkań w formie online i stacjonarnie pozwala również na zachowanie regularności spotkań w sytuacji kiedy np. jedziemy na wakacje lub nasza praca związana jest z częstymi wyjazdami.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.