Nasz zespół Daria Kołata

Daria Kołata

  • Warszawa - Ursynów
  • Konsultacja psychologiczna
  • Psychoterapia indywidualna
  • Zaburzenia odżywiania
  • Zaburzenia lękowe
  • Zaburzenia depresyjne
  • Zaburzenia osobowości
Umów się na wizytę

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Prowadzę psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Zainteresowanie psychologią, różnicami indywidualnymi między ludźmi – tym co niesiemy w genach, z jaką podatnością temperamentalną się rodzimy, jak interpretujemy zdarzenia, które nas spotykają, a w końcu jakie towarzyszą nam emocje i zachowania w danych sytuacjach, rozwinęło się u mnie w czasach szkolnych. Już wtedy widziałam siebie w roli terapeuty. Zawsze ciekawił mnie związek między mechanizmami biologicznymi a psychiką człowieka, dlatego ukończyłam również studia biotechnologiczne o specjalizacji biotechnologia molekularna. Podczas studiów psychologicznych moja pasja do psychologii rozkwitła, a realizując specjalizację z psychoterapii utwierdziłam się w chęci zostania psychoterapeutą. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego, na Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie, na Oddziale Dziennym Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracowałam także w międzynarodowej korporacji, dzięki czemu rozumiem presję i trudności, które mogą spotykać osoby na takiej ścieżce zawodowej. Obok psychoterapii moją drugą pasją jest taniec, którą dzielę się z innymi, prowadząc zajęcia taneczne. Przez wiele lat uczestniczyłam w zawodach, dlatego obszar przeżyć związanych z rywalizacją jest mi bliski. Przeprowadzone przeze mnie badania naukowe opisuję w publikacji „Let’s dance – feel better! Mood changes following dancing in different situations.” (Zajenkowski, M., Jankowski, K., Kołata, D. (2015), European Journal of Sport Science, 15 (7), 640-646), pokazując jak taniec może wpływać na zmiany nastroju.
Chęć niesienia pomocy osobom doświadczającym trudności, głębokie zainteresowanie drugim człowiekiem oraz zamiłowanie do psychoterapii towarzyszą mi każdego dnia i motywują do pracy. W procesie terapeutycznym szczególną wagę przywiązuję do relacji terapeutycznej, aby w atmosferze akceptacji i zaufania, osoby z którymi pracuję mogły lepiej przyjrzeć się problemom, zrozumieć je i wprowadzić zmiany, a kończąc terapię były przygotowane do samodzielnego radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.
Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji. Regularnie poszerzam wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach psychologicznych. Obecnie pracuję także jako psychoterapeuta na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym SZPZLO Warszawa Praga-Północ.

Wykształcenie

Wykształcenie:
– Szkoła Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT-EDU w Warszawie
– Uniwersytet Warszawski – magister psychologii, specjalizacja: psychoterapia
– Uniwersytet Warszawski – magister biotechnologii
– Udział w szkoleniach i konferencjach psychologicznych

Opinie

5,0 rating
2021/03/18

Pani Daria jest niesamowicie ciepłą, wyrozumiałą i uprzejmą osobą. Pomogła mi radzić sobie z moimi problemami, lękami, słabościami. Na sesjach atmosfera zawsze była przyjemna, czułam się bezpiecznie i komfortowo. Nie było sytuacji żebym poczuła się zignorowana, albo moje problemy zostały zbagatelizowane. Polecam z całego serca Panią Darię!

Karolina
5,0 rating
2020/11/25

Przechodząc przez kilku terapeutów, trafiłam do Pani Darii i muszę przyznać, że to świetna terapeutka. Cudowny kontakt, z każdej sesji wynosiłam coś dla siebie. W perspektywie ponad rocznego leczenia, przepracowałam i przewalczyłam rzeczy, które kiedyś na tyle mnie przerażały, że nie wyobrażałam sobie abym kiedykolwiek mogła je przezwyciężyć. Bardzo polecam Panią Psycholog, ciepła, miła, kontaktowa, a przede wszystkim skuteczna.

Karolina

Dodaj Opinie