W Internecie jest wiele artykułów typu – „Jak przetrwać związek na odległość?”,  „Czy związek na odległość może się udać?”, „Jak wytrwać w związku na odległość?”, „Czy opłaca się być w związku na odległość?” itp. 

Pytania te, na pierwszej stronie popularnej wyszukiwarki po wpisaniu hasła „związek na odległość” sugerują, że jest wiele wątpliwości dotyczących związku na odległość i że jest to związek wymagający. Większość autorów tych artykułów sugeruje, że związek na odległość jest sytuacją przejściową a nie sposobem na całe życie.

Jak przetrwać związek na odległość?

Czasami jest to bardzo trudne. Wiele osób mówi, że związek na odległość, nie ma szans, że prędzej lub później się skończy. Trzeba dużo bardziej starać się przy związku na odległość, niż przy związku, w którym osoby są w stałym kontakcie fizycznym. Jak zatem poradzić sobie w związku na odległość?

Oto kilka zasad.

Czy związek na odległość może się udać?

Tak. Tak i jeszcze raz tak. Może się udać! Ale nie musi się udać.

Dużo częściej związki na odległość wypalają się i rozpadają, są bardziej podatne na kryzysy i zranienia. Wymagają też więcej pracy. Związki na odległość są jedną z najtrudniejszych relacji partnerskich.

Związek na odległość może się udać, może być trudny, ale satysfakcjonujący.

Wszystko zależy od osób, które podejmują się związku na odległość. 

Wszystko zależy od ich umiejętności rozmawiania, przezwyciężania kryzysów i od determinacji, by być ze sobą. 

Bardzo istotne są zasady, których dwie strony godzą się przestrzegać, i których przestrzegają. 

Doświadczasz trudności i potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.
Zapisz się online

Jak wytrwać w związku na odległość?

Trwanie w związku na odległość wymaga więcej uwagi niż tradycyjny związek. Aby poradzić sobie w związku na odległość, należy zadbać o następujące zasady:

Czy opłaca się być w związku na odległość

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To wszystko zależy od osoby będącej w związku na odległość , jak i od osoby, z którą jest się w związku na odległość. Warto czy nie warto?

Warto jest zapytać siebie i szczerze sobie odpowiedzieć na to pytanie – samodzielnie, do bólu szczerze. 

Kryzysy w związku na odległość

Kryzysy w związku na odległość są trudniejsze i zdarza się, że trwają dłużej. 

Odległość oraz wiążąca się z tym bezradność powoduje przedłużający się kryzys, który może prowadzić do rozpadu w związku.

By wytrwać w związku na odległość, a także przetrwać kryzysy potrzebna jest większa niż przeciętna świadomość siebie, swoich ograniczeń oraz silnych stron.

W placówkach Psycho Care pracują doświadczeni psychoterapeuci, którzy w profesjonalny sposób pomogą przyjrzeć się kryzysom w związku na odległość oraz pomogą lepiej zrozumieć siebie i swoje potrzeby. Zachęcamy do umówienia wizyty online poprzez stronę www lub mailowo bądź telefonicznie.

Umów się do specjalisty:

+48 736 00 90 90
Zapisz się online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.