Możesz  sam wybrać odpowiedniego specjalistę i zarezerwować dogodny termin lub skorzystać z darmowej konsultacji wstępnej,

podczas, której pomożemy Ci dobrać najbardziej odpowiedniego specjalistę. 

Po dokonaniu wyboru specjalisty zapraszamy Cię do umówienia dogodnego terminu wizyty.

Aby umówić spotkanie:

Po zarezerwowaniu wizyty otrzymasz instrukcję dotycząca płatności. Możesz dokonać płatności za pomocą naszej strony lub wpłacić bezpośrednio na nasze konto.

Ostatnim krokiem w Twoim procesie zmiany jest rozpoczęcie spotkań z dobranym uprzednio specjalistą. Po dokonaniu płatności otrzymasz maila z informacjami dotyczącymi połączenia online ze specjalistą.

Spotkania odbywają się przeważnie raz w tygodniu.
Długość terapii zależna jest od wielu czynników takich jak : nasze indywidualne predyspozycje, podejście terapeutyczne, zasoby terapeuty.

Psychoterapia online

Na czym polega psychoterapia online?

Psychoterapia polega na wspólnej pracy specjalisty oraz pacjenta w celu polepszenia stanu psychicznego pacjenta. Proponowana przez nas forma realizowana jest w ramach spotkań, które odbywają się przez internet, za pomocą programów do rozmów takich jak Skype, Zoom czy FaceTime. Specjalista łączy się z pacjentem o wyznaczonej wcześniej porze. Dzięki temu mamy możliwość uczestniczenia w terapii z każdego miejsca na ziemi.

Do kogo skierowany jest ten rodzaj psychoterapii?

Psychoterapia w formie online skierowana jest przede wszystkim do osób doświadczających trudności o naturze psychologicznej, które:

Na ile psychoterapia prowadzona online jest efektywna?

Efektywność tej formy terapii została potwierdzona licznymi badaniami, a także setkami zadowolonych klientów, którzy z takiego rodzaju pomocy korzystali. Obecnie technologia pozwala na komunikację niewiele różniącą się od tej tradycyjnej. Dzięki niej możemy obserwować mimikę drugiej osoby, widzieć jej gesty, utrzymywać kontakt wzrokowy, wszystko odbywa się w czasie bieżącym. Relacja między klientem a psychoterapeutą nawiązana podczas terapii jest tak samo głęboka i ważna, jak ta nawiązana podczas spotkań w rzeczywistości.

Czym różni się psychoterapia online od tradycyjnej terapii w gabinecie?

Tak naprawdę jedyną różnicą jest to, że znajdujecie się w dwóch różnych miejscach, każdy po swojej stronie kamery. Dobre łącze internetowe zapewni jednak jakość dźwięku i obrazu. Dzięki czemu komunikacja będzie niemal tak samo dobra, jak w trakcie spotkania na żywo.

Istotne jest także, by spotkania zpsychoterapeutą przez internet były traktowane przez pacjenta tak samo poważnie, jak tradycyjne sesje w gabinecie. By w pełni móc skorzystać z takiej formy pomocy, warto na czas spotkania terapeutycznego znaleźć miejsce wyciszone i oddalone od innych. Tak, aby nic nie zakłócało spokoju potrzebnego do terapii. Oczywistym jest, że nie należy w trakcie rozmowy np. przeglądać wiadomości, korzystać z komputera w celu innym niż kontakt z terapeutą

Czy mogę potem przenieść się do gabinetu?

Psychoterapia prowadzona online może być w późniejszym okresie terapii przeniesiona do gabinetu. Jeśli Pacjent woli porozmawiać o swoich problemach z domowego zacisza z pewnością spotkania przez internet będą efektywne.
Warto wybrać specjalistę, który przyjmuje zarówno stacjonarnie jak i zdalnie. Dzięki temu będziemy mogli zmienić terapię na stacjonarną, jeśli zajdzie taka potrzeba. Często okazuję się jednak, że psychoterapeuta online może przynieść pacjentowi taką samo pomoc jak w przypadku spotkań w gabinecie.

Gdzie i jak rozmawiać online?

Do przeprowadzenia spotkania najlepiej wybrać spokojnie, ciche miejsce, które zapewnia pełną prywatność. Najczęściej pacjenci łączą się ze specjalistami z domu, jednak część potrafi rozmawiać z samochodu lub pustego biura. Ważne jest, aby mieć dobre połączenie internetowe oraz kamerka z mikrofonem – może to być Twój komputer, laptop, a nawet telefon. Nie ma także przeszkód, byś psychoterapię odbył w innym miejscu niż dom – może wolisz być w kawiarni, w biurze podczas przerwy na lunch czy też innym spokojnym miejscu, gdzie możesz się skupić, pozbierać myśli, pobyć sam na sam z psychoterapeutą.
Jeśli masz wątpliwości czy psychoterapia online jest dla Ciebie skontaktuj się z nami. Podczas pierwszej darmowej konsultacji pomożemy w wyborze psychoterapeuty online oraz rodzaju terapii. Psychoterapeuci online dostępni jest do Państwa dyspozycji w naszej poradni codziennie w godzinach od 7:00-22:00.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.