Pomoc psychologiczna online

Psycholog online prowadzi terapię w formie kontaktu przez internet zamiast klasycznego spotkania w gabinecie. Specjalista ma możliwość połączenia się z Pacjentem online przy użyciu programów typu: Skype, Zoom czy FaceTime. Taka forma „spotkań” jest coraz częściej wybierana przez wiele osób – nie tylko ze względu na wygodę czy oszczędność czasu, ale również biorąc pod uwagę poczucie bezpieczeństwa i komfort prowadzenia rozmowy w znajomym i przyjaznym dla siebie otoczeniu.

Porady psychologa online to także dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy np. w czasie pandemii nie mogą osobiście pojawić się w gabinecie osobiście bądź też z powodu odległości, bardzo napiętego grafiku, obaw przed osobistym spotkaniem czy ograniczonej mobilności.
Zachęcamy wszystkie osoby, które nie korzystały dotąd z tej formy terapii by umówić z psychologiem online przez Internet na pierwszą, darmową konsultację, która pokaże jak przebiega rozmowa i pozwoli oswoić się z „kwestiami technicznymi”.

Porady psychologiczne online

Życiowe i rodzinne tragedie, kryzysy w związkach, problemy wychowawcze z dziećmi, utrata w pracy itp. wydarzenia potrafią przewrócić w miarę uporządkowany świat niejednego człowieka i załamać go. Nie zawsze ma on w sobie tyle siły, aby samemu dać sobie radę z tym ciężarem. Doraźna pomoc psychologiczna online czy też prowadzona w tej formie psychoterapia jest jedną z możliwości, z jakiej mogą skorzystać osoby szukające takiego właśnie wsparcia. To szczególne ułatwienie dla tych osób, które nie mają czasu lub możliwości dotarcia do gabinetu na spotkanie z psychologiem.

Psycholog przez internet

W dzisiejszych czasach porady psychologa online zaczynają być już jednym ze standardów. To łatwy i szybki dostęp do specjalisty, który może pomóc praktycznie każdemu, kto zdecyduje się na tę formę podzielenia się przerastającymi go problemami. Wyjście z błędnego koła przytłaczających kłopotów z samym sobą, najbliższymi osobami lub z tymi, z którymi pracujemy na co dzień, możliwe jest, jeśli otrzyma się właściwe wsparcie. Taką opcją może być właśnie psycholog przez internet. To specjalista, który wysłucha bez oceniania i spojrzy obiektywnym okiem na sytuację życiową, w jakiej znalazł się pacjent. Pomoże także w podjęciu ważnych decyzji i w powrocie do równowagi życiowej.

W jaki sposób można skorzystać z porad psychologicznych online? Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy przejrzeć profile psychologów w zakładce nasi specjaliści, którzy pracują w naszym centrum i wybrać jednego ze specjalistów. Zachęcamy również do skorzystania z interaktywnego doboru specjalisty. Kolejnym krokiem jest ustalenie terminu video rozmowy przez skype’a, która jest najdogodniejszą formą kontaktu. Po wybraniu terminu i otrzymaniu potwierdzającego e-maila pacjent otrzyma dostęp i instrukcję, aby połączyć się z psychologiem. Na porady psychologiczne online przeznaczone jest 50 minut. Jeśli mają one dotyczyć terapii par czy rodzin, wówczas najlepiej zarezerwować dwie kolejne po sobie godziny, czyli 2×50 minut. To optymalny wymiar czasu na to, żeby specjalista mógł zapoznać się z problemem i zaproponował możliwości rozwiązania go. Aby doszło do tego spotkania z psychologiem przez internet, należy dokonać wpłaty na podany numer konta. Po zaksięgowaniu dokonanej płatności wysyłamy potwierdzenie umówionego terminu.

Osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, muszą dosłać do naszej poradni niezbędne oświadczenie wypełnione przez prawnego opiekuna. Dopiero na tej podstawie będą mogły skorzystać z pomocy psychologicznej przez internet.

System, z jakiego korzystamy przy udzielaniu porad psychologicznych online, jest w pełni bezpieczny.

Kto może skorzystać z porady psychologa online?

Konsultacje i porady psychologiczne online kierowane są do pacjentów, którzy borykają się na co dzień z różnymi problemami. Zaburzenia nastroju, problemy zawodowe i osobiste, kwestie, które sprawiają, że stoisz na rozdrożu – w każdej chwili, bez względu na to, gdzie mieszkasz, możesz zgłosić się do nas i skorzystać z pomocy psychologa przez internet. W szczególności konsultujemy takie przypadki jak:

Porady psychologiczne online to idealna alternatywa dla tych osób, które potrzebują pilne pomocy, a ich psycholog akurat np. wyjechał na wakacje czy jest na zwolnieniu lekarskim. Może się zdarzyć bowiem, że nie będziesz wiedział, jaką decyzję podjąć, a doraźna konsultacja może czasami wiele zmienić w życiu.

Oprócz tego pomoc psychologa przez internet jest możliwa w przypadku stałych pacjentów – jako kontynuacja leczenia, gdy dana osoba np. wyjeżdża i chce utrzymać ciągłość terapii. Prowadzona przez nas dokumentacja medyczna jest zintegrowana, więc nie jest to żaden problem.

Kto może skorzystać z pomocy psychologa online?

Efekty współpracy pacjenta i psychologa online oraz stacjonarnej są takie same. Tworzymy zespół doświadczonych specjalistów, którzy niosą pomoc innym osobom w różnej formie, na takim samym wysokim poziomie. Porady psychologiczne online są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, którym brakuje czasu, aby dotrzeć do naszego centrum, albo mają wewnętrzne opory, a które mogą szybciej minąć, kiedy rozmowa odbędzie się w komfortowych dla nich warunkach. Możliwość spotkania się z psychologiem przez internet jest też dogodna pod względem godzin. Pomoc psychologiczna online prowadzona jest z sukcesem w wielu miejscach na całym świecie. Pamiętaj, że możemy stać się Twoimi doradcami w każdym miejscu, w którym przebywasz i kiedy tylko będziesz potrzebował specjalistycznego wsparcia! Zapraszamy do umówienia pierwszej darmowej konsultacji, podczas której pomożemy dobrać najbardziej odpowiedniego specjalistę.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.