Wiek: 13-17 lat

Miejsce: Warszawa

Czas: sobota 9:00-13:00

Cena za 4 spotkania: 400 zł

Psycholog młodzieżowy, Warsztat skierowany jest do nastoletnich dziewczynek. Pierwsza część dotyczy obrazu własnego ciała. Obraz własnego ciała i jego ocena były na szczycie listy największych osobistych zmartwień młodych i starszych Polek w ankiecie przeprowadzonej w 2016 roku. Poprzez rozpowszechnione w mediach obrazy nacechowane seksualnie, skupiające się tylko na wyglądzie zewnętrznym, nastoletnie dziewczęta są coraz bardziej zagubione w ocenie, jak faktycznie powinno wyglądać zdrowe ciało- oraz czy same są „wystarczająco dobre” z wyglądem ciała takim, jakie mają. Samoocena młodych kobiet jest bezpośrednio połączona z ich postrzeganiem własnego ciała. By nasze dziewczęta poczuły się pewne swojego miejsca w społeczeństwie, muszą na nowo nauczyć się zdrowego podejścia do własnej cielesności. Ważne jest wzmacnianie i wyposażanie młodych ludzi w zdolności, wiedzę oraz narzędzia, które pozwolą im kwestionować to, czym media bombardują nas na każdym kroku. Psycholog dla młodzieży Uświadamianie ich o podprogowych przesłaniach medialnych, może pomóc im uniknąć postrzegania tych obrazów tak dosłownie- oraz zaprzestać porównywania się z nimi w tak wyniszczający psychicznie sposób.

Drugie spotkanie dotyczy wewnętrznego krytyka. Nauka, jak być swoim najlepszym przyjacielem i powstrzymać wewnętrznego negatywnego rozmówcę. Nasz wewnętrzny dialog można określić jako stale trwającą konwersację, którą przeprowadzamy ze „sobą” o wszystkim, co się nam przydarza. Wszyscy mamy w głowie dwa głosy. Jeden jest krytykiem- to ten, który nieprzyjemnie się odzywa, dołuje nas i podważa każdą naszą decyzję. Drugi natomiast jest naszym wewnętrznym przyjacielem, który wspiera, dodaje otuchy i jest dla nas miły.

Trzeci warsztat dotyczy :Selfie, sms-y i „sekstowanie”

Istota ludzka jest bardzo towarzyska, potrzebuje aktywnie funkcjonować w społeczeństwie. Nastoletnie dziewczęta są idealnym wzorem tej potrzeby socjalizacji. Podczas dojrzewania, związki nastoletnich dziewcząt są jak karuzela- od kosmicznych uniesień, przez radosne chwile, aż do zatrważających i smutnych momentów. Tak to już jest z dziewczynami!

Wzrost technologii ingerujących w życie codzienne, takich jak smartfony i tablety, tylko zwiększył zasięg towarzyskiego dostępu dziewczętom. Zwiększył także możliwe plusy, jak i stopień ryzyka, jakie stwarzają związki i relacje zarówno między samymi dziewczynami, jak i z chłopcami. Nasze dziewczęta codziennie dzielą się fotkami, personalnymi informacjami i intymnymi przemyśleniami w mediach społecznościowych. To stawia dziewczyny nie tylko w oczywistej sytuacji zagrożenia wynikającej z dzielenia się danymi, ale także zapisuje ich obraz uchwycony w sieci na zawsze. 

Ostatnie spotkanie poświęcone będzie ZWALCZANIEM „ŚMIERDZIUSZKOWEGO MYŚLENIA”

Powszechnie wiadomo, że kobiety doświadczają wyższego stopnia przeżywania depresji w porównaniu z mężczyznami. Mężczyźni częściej posuwają się do prób samobójczych, jednak to kobiety częściej zmagają się ze stanami depresyjnymi, lękowymi oraz samookaleczeniami. 

Badania wykazują, że dziewczęta doświadczają więcej stresu niż chłopcy, przeżywają i rozpamiętują więcej od swoich kolegów oraz mają bardziej negatywny styl poznawczy niż chłopcy. (My nazywamy ten styl „śmierdziuszkowym myśleniem”)

Te zajęcia mają za zadanie rozbroić negatywne podejście dziewcząt do samych siebie („śmierdziuszkowe myślenie”). Warsztat ukaże także, że zdrowie psychiczne zależy w dużym stopniu od sposobu myślenia o sobie, zwiększy poziom wiedzy o depresja i zaburzeniach lękowych, a także podniesie ogólne samopoczucie i poczucie zadowolenia. 

Poniżej załączamy szczegóły warsztatu:

SESJA 1

Postrzeganie własnego ciała i samoocena

Bazując na swoim doświadczeniu „PsychoCare” pomoże swoim uczniom zrozumieć:

Przewidywane rezultaty:

SESJA 2

Wewnętrzny krytyk/wewnętrzny przyjaciel

W tej prezentacji, „PsychoCare” pomoże uczniom zrozumieć:

Przewidywane rezultaty:

SESJA 3

Selfie, sms-y i „sekstowanie”

Uczestnicy warsztatów nauczą się:

Przewidywane rezultaty:

SESJA 4

ZWALCZANIE „ŚMIERDZIUSZKOWEGO MYŚLENIA”

Uczestnicy warsztatów nauczą się:

Przewidywane rezultaty:

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.