Bezradność i poczucie winy w relacji z dzieckiem to częste problemy, z jakimi zmagają się rodzice. Budowanie pełnej empatii i zrozumienia więzi ze swoimi dziećmi jest często utrudnione, ze względu na liczne ograniczenia w naszym własnym postrzeganiu świata, nasze, często trudne, doświadczenia z przeszłości lub zachowania, które nas podświadomie blokują przed umiejętnością zachowania zdrowej relacji. Kompetencje rodzicielskie można określić jako kompleksowe umiejętności radzenia sobie w różnorodnych sytuacjach występujących na linii rodzic – dziecko.

Kompetencje rodzicielskie są umiejętnościami, które są względnie stałe, jednak podlegają modyfikacjom ze względu na wpływ otoczenia lub zdobywanie nowej wiedzy. Wiele osób chciałoby w sobie naprawić, ulepszyć i rozwinąć te kompetencje w taki sposób, by kontakt z dzieckiem oraz komunikacja z nim odbywała się w satysfakcjonujący dla obu stron sposób. Wielu rodziców obawia się, że wzorce zachowania, wyniesione z własnego domu, nie spełniają ich oczekiwań- nie chcą powtarzać tych samych błędów wychowawczych, które same odczuli jako dzieci, w rodzinie, którą tworzą obecnie. Kompetencje rodzicielskie są jak najbardziej możliwe do rozwinięcia.

W naszym centrum pomagamy rodzicom zarówno indywidualnie, w postaci prowadzenia konsultacji oraz wsparcia psychologicznego, jak i grupowo, prowadząc kursy oraz szkolenia na temat rodzicielstwa- np. budowanie zdrowych i prawidłowych relacji z dzieckiem. Należy pamiętać także o tym, że własny rozwój i dbanie o swój psychiczny dobrostan także wpływa pozytywnie na nasze kontakty.

Kiedy warto skorzystać z takiej oferty?

Kompetencje rodzicielskie – spotkania wspomagające

W zależności od potrzeb klienta, spotkanie może być jednorazowe lub w formie kilku spotkań. W konsultacjach może brać udział jeden rodzic lub oboje. Decydując się na uczestnictwo w spotkaniach, możemy liczyć na dużą dawkę wiedzy, która następnie zostanie „przełożona” na praktyczny język. Liczne ćwiczenia praktyczne umożliwiają grupie przetworzenie zdobytej wiedzy i utrwalenie jej.

Elementy, które mogą pojawić się podczas spotkań:

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.