Psychoterapia Gestalt to jedna ze skutecznych metod terapeutycznych, która pomaga osobom borykającym się z różnymi problemami psychicznymi. W naszych placówkach w Warszawie posiadamy wielu specjalistów oferujących terapię w nurcie Gestalt, co pozwala na skorzystanie z tej formy terapii przez osoby potrzebujące pomocy.

Psychoterapia Gestalt

Terapia gestalt skupia się na pracy z całym ciałem, emocjami i myślami pacjenta. Terapeuta gestalt pomaga pacjentowi odkryć i zrozumieć siebie, swoje emocje oraz relacje z innymi. Terapia gestalt pozwala na lepsze zrozumienie siebie i swojego środowiska oraz nauczenie się radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Psychoterapeuta gestalt to przeważnie osoba posiadająca wykształcenie z zakresu psychologii, a także specjalizację w terapii gestalt. Terapeuci Gestalt w naszych poradniach w Warszawie pomagają pacjentom odkryć i zrozumieć swoje emocje oraz nauczyć się radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Stosuje różne metody terapeutyczne, takie jak eksperymenty psychologiczne, ćwiczenia relacyjne i praca z ciałem.

Jak wyglądają sesje z psychoterapeutą Gestalt?

Podczas sesji terapeutycznych terapeuta Gestalt pracuje z pacjentem w bezpiecznym i wspierającym środowisku, które ma na celu pomóc mu zrozumieć siebie i swoje problemy oraz nauczyć się radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Terapia gestalt zwykle składa się z regularnych spotkań, które trwają 50 minut. Podczas pierwszych sesji terapeutycznych terapeuta i pacjent przeważnie omawiają problemy, z którymi pacjent się boryka oraz cele, jakie chce osiągnąć podczas terapii. Terapeuta stara się zrozumieć pacjenta oraz jego sytuację życiową, a także poznać jego historię życiową.

Podczas kolejnych sesji terapeutycznych psychoterapeuta w nurcie Gestalt pomaga pacjentowi zidentyfikować i zrozumieć swoje myśli, emocje i zachowania. Wspólnie poszukują nowych sposobów na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i wyzwaniem, które pacjent stawia przed sobą. Terapia Gestalt skupia się na tu i teraz, dlatego terapeuta zachęca pacjenta do skupienia uwagi na swoich aktualnych uczuciach i myślach.

Doświadczasz trudności i potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.
Zapisz się online

Podczas terapii gestalt terapeuta często wykorzystuje różne techniki, takie jak role-playing, ćwiczenia z oddechami, praca z ciałem, rysowanie czy muzyka, aby pomóc pacjentowi lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje. Psychoterapeuta w podejściu Gestalt kładzie duży nacisk na twórcze podejście do terapii, co oznacza, że wspólnie z pacjentem poszukuje nowych sposobów na radzenie sobie z problemami i sytuacjami, które powodują stres.

W tej terapii ważne jest również to, aby terapeuta i pacjent mieli zaufaną relację terapeutyczną, dlatego terapeuta zachęca pacjenta do otwartego dzielenia się swoimi myślami i emocjami. Wszystkie informacje, które pacjent przekazuje terapeucie są poufne i objęte tajemnicą zawodową.

W jakich trudnościach może pomóc terapia Gestalt?

Terapia gestalt może pomóc w radzeniu sobie z różnymi trudnościami i wyzwaniami, zarówno osobistymi, jak i zawodowymi. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów problemów, w których terapia gestalt może pomóc:

  1. Problemy emocjonalne – terapia gestalt może pomóc w radzeniu sobie z emocjami, takimi jak lęk, niepokój, smutek czy gniew. Terapeuta gestalt pomaga pacjentowi zidentyfikować i nazwać swoje emocje, a następnie nauczyć się radzenia sobie z nimi w zdrowy i efektywny sposób.
  2. Trudności w relacjach interpersonalnych – terapia gestalt może pomóc w lepszym zrozumieniu siebie i innych oraz w budowaniu lepszych relacji z innymi ludźmi. Terapeuta gestalt może pomóc pacjentowi zidentyfikować niezdrowe wzorce zachowań w relacjach i nauczyć się zdrowych i efektywnych sposobów komunikacji.
  3. Problemy w pracy i karierze – terapia gestalt może pomóc w radzeniu sobie z trudnościami w pracy i karierze, takimi jak stres, wypalenie zawodowe czy trudności w relacjach z kolegami i przełożonymi. Terapeuta gestalt może pomóc pacjentowi zidentyfikować źródła stresu i nauczyć się zdrowych sposobów radzenia sobie z nimi.
  4. Trauma i PTSD – terapia gestalt może pomóc w lepszym zrozumieniu i radzeniu sobie z traumą i zespołem stresu pourazowego (PTSD). Terapeuta gestalt może pomóc pacjentowi w procesie przetwarzania i zrozumienia trudnych doświadczeń oraz nauczyć się zdrowych sposobów radzenia sobie z nimi.
  5. Problemy z samopoczuciem i samoakceptacją – terapia gestalt może pomóc w radzeniu sobie z problemami z samopoczuciem i samoakceptacją, takimi jak niska samoocena czy poczucie niepewności. Terapeuta gestalt może pomóc pacjentowi w pracy nad samopoczuciem i zrozumieniu swoich wartości i potrzeb.

W placówkach PsychoCare pracują doświadczeni psychoterapeuci Gestalt, którzy w profesjonalny pomagają osobom dorosłym. Zachęcamy do umówienia wizyty online poprzez stronę www mailowo lub telefonicznie.

Umów się do specjalisty:

+48 736 00 90 90
Zapisz się online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.