Nowy partner rodzica to zmiana, która może okazać się trudna dla dziecka. Dzieci często mają problemy z akceptacją nowych ludzi w ich życiu, szczególnie jeśli chodzi o osoby, które mają znaczący wpływ na ich codzienne funkcjonowanie. W takich przypadkach, pomoc psychologiczna oraz psychoterapia może okazać się niezbędna.

Nowy partner rodzica

Kiedy rodzic zaczyna spotykać się z nową osobą, dziecko często reaguje na to negatywnie. Może to wynikać z faktu, że dziecko może czuć, że nowa osoba zagrozi mu, zabierze uwagę rodzica lub zastąpi go w jakikolwiek sposób. Dlatego też ważne jest, aby rodzic i jego nowy partner postarali się pomóc dziecku zrozumieć, że ich związek nie wpłynie na miłość i uwagę, jaką rodzic daje dziecku.

Najważniejsze, co rodzic może zrobić, to otwarcie rozmawiać z dzieckiem na temat swojego związku i zrobić wszystko, co w jego mocy, aby dziecko poczuło się komfortowo w nowej sytuacji rodzinnej. Otwarta i szczera rozmowa pozwoli dziecku zrozumieć, że jego uczucia i myśli są ważne, a rodzic może odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie ma dziecko dotyczące nowego partnera.

Doświadczasz trudności i potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.
Zapisz się online

Jak pomóc dziecku w zaakceptowaniu nowego partnera?

W placówkach PsychoCare pracują doświadczeni psychoterapeuci, którzy w profesjonalny sposób pomagają dzieciom w poradzeniu sobie w nowej sytuacji rodzinnej. Zachęcamy do umówienia wizyty online poprzez stronę www telefonicznie lub mailowo.

Umów się do specjalisty:

+48 736 00 90 90
Zapisz się online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.