Psychoterapia rodzinna to forma terapii, która koncentruje się na relacjach między członkami rodziny. W ramach terapii rodzinnej psychoterapeuta pomaga rodzinie pracować nad rozwiązywaniem problemów oraz poprawieniem komunikacji i zrozumienia między członkami rodziny. Terapia ta jest prowadzona przez specjalistę – psychoterapeutę rodzinnego.

Kiedy warto skorzystać z usług psychoterapeuty rodzinnego?

Doświadczasz trudności i potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.
Zapisz się online

Jak wygląda psychoterapia rodzinna?

W trakcie terapii rodzinnej psychoterapeuta pomaga rodzinie pracować nad rozwiązywaniem problemów oraz poprawieniem komunikacji i zrozumienia między członkami rodziny.

Psychoterapia rodzinna zazwyczaj składa się z kilku etapów:

1. Wywiad diagnostyczny W ramach wywiadu diagnostycznego psychoterapeuta rozmawia z członkami rodziny, aby zrozumieć problemy, z którymi rodzina się boryka. W trakcie rozmów psychoterapeuta zbiera informacje dotyczące historii rodziny, obecnej sytuacji, relacji między członkami rodziny oraz ewentualnych problemów emocjonalnych czy trudności w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.

2. Określenie celów terapii Na podstawie zebranych informacji psychoterapeuta wspólnie z rodziną określa cele terapii. Cele te powinny być realistyczne, mierzalne oraz związane z problemami, z którymi rodzina się boryka.

3. Praca nad rozwiązywaniem problemów W trakcie terapii rodzinnej psychoterapeuta pomaga rodzinie pracować nad rozwiązywaniem problemów, które występują w relacjach między członkami rodziny. Mogą to być problemy związane z komunikacją, trudnościami w budowaniu bliskich relacji, konfliktami czy też brakiem zrozumienia między poszczególnymi członkami rodziny.

4. Praca nad poprawą komunikacji W ramach terapii rodzinnej psychoterapeuta pomaga rodzinie w poprawie komunikacji między członkami rodziny. Może to obejmować na przykład naukę skutecznego słuchania, naukę wyrażania swoich potrzeb oraz budowanie bardziej bliskich i satysfakcjonujących relacji między członkami rodziny.

W placówkach PsychoCare pracują doświadczeni psychoterapeuci, którzy w profesjonalny pomagają rodzinom. Zachęcamy do umówienia wizyty online poprzez stronę www mailowo lub telefonicznie.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.