Wstępna, bezpłatna konsultacja psychologiczna!

Zapraszamy na darmową konsultacja psychologiczna.

Aby umówić się na spotkanie prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 736 009 090
lub pisząc wiadomość na adres e-mail: kontakt@psychocare.pl.
Do wyboru forma konsultacji: osobista, telefoniczna, poprzez Skype.

Bezpłatna konsultacja psychologiczna ma na celu dobranie odpowiedniego specjalisty oraz rodzaju terapii, biorąc pod uwagę potrzeby klienta. Rozmowa wstępna trwa około 20 min.
Podczas konsultacji, psycholog wraz z klientem, określają plan – problem do pracy oraz oczekiwania dotyczące formy wsparcia i kwestii organizacyjnych.

Proces doboru odpowiedniego specjalisty dobiegł końca. Klient rozpoczyna spotkania z wykwalifikowanym i indywidualnie dopasowanym psychoterapeutą.

Spotkania odbywają się przeważnie raz w tygodniu. Cykliczność spotkań ma duże znaczenie w powodzeniu procesu psychoterapeutycznego.
Długość terapii zależna jest od kilku czynników, takich jak: ustalonych celów pracy, indywidualnych predyspozycji oraz poziomu motywacji klienta, podejścia terapeutycznego.

Jak wygląda bezpłatna konsultacja psychologiczna?

Spotkanie trwa około 20-30 minut. Specjalista przeprowadza wywiad. Pyta się między innymi o to co nas skłoniło do przyjścia do poradni. Bardzo duża część osób ma problem z określeniem tego czego oczekuje od terapii. Pierwsze spotkanie jest bardzo dobrą okazją do tego, aby bliżej się zastanowić nad tym czego tak naprawdę chcemy. Pierwsza konsultacja psychologiczna jest poświęcona również przyjrzeniu się bliżej objawom jakie odczuwamy. Mogą to być objawy somatyczne takie jak ból głowy lub brzucha. Część pacjentów zgłasza trudność z odczuwaniem pewnych emocji np. ciągły lęk, wewnętrzna złość. Podczas spotkania specjalista będzie zwracał uwagę na potrzeby pacjenta, tak aby jak najskuteczniej dopasować psychologa lub psychoterapeutę.  Relacja terapeutyczna jest jednym z ważniejszych czynników podczas terapii. Dobre dopasowanie pacjenta i psychoterapeuty może być kluczowe w sukcesie terapii.

Konsultacja psychologiczna jako jedna z najbardziej popularnych form wsparcia

Konsultacja psychologiczna jest podstawową formą wsparcia dla osób poszukujących pomocy. Spotkania konsultacyjne obejmują zazwyczaj więcej niż jedno spotkanie. Trwają najczęściej od 1 do 3 sesji. Konsultacja psychologiczna stanowi pierwszy kontakt z specjalistą. Jednocześnie może być doraźną formą pomocy. Podczas tego typu spotkań, w wyniku rozmowy, rozpoznawana jest przyczyna trudności, jakich doświadcza pacjent. Na podstawie uzyskanych informacji, psycholog przekazuje wytyczne w zakresie dalszego postępowania. Jedna pełna konsultacja psychologiczna trwa 50 min. Nasza konsultacja bezpłatna trwa około 20-30 minut.  Może odbywać się stacjonarnie, w gabinecie psychologa lub online. Dzięki rozpowszechnieniu środków komunikacji, konsultacje mogą odbywać się w dowolnym miejscu na ziemi. Na przykład osoby które nie miały dotąd możliwości dotrzeć do gabinetu, mogą teraz  korzystać z tej formy wsparcia na odległość.

Czym się różni konsultacja psychologiczna od poradnictwa?

Konsultacja psychologiczna jest skierowana do osób zdrowych jak i chorych, z różnymi zaburzeniami. Podczas konsultacji psychologicznej możemy oczekiwać diagnozy zaburzeń psychicznych. Porady psychologiczne natomiast, skierowane są do osób zdrowych. Takich, które, które odczuwają chwilowe pogorszenie nastroju. Mają trudności egzystencjalne, adaptacyjne lub chcą dowiedzieć się więcej informacji na temat jakiegoś zaburzenia np. w sytuacji kiedy osoba bliska cierpi na zaburzenie psychiczne. Z porad psychologicznych warto skorzystać, wtedy gdy widzimy, że na drodze do szczęścia stoi coś, co nam przeszkadza, utrudnia. Wtedy, gdy chcemy zadbać o nasz potencjał rozwojowy. W trackie poradnictwa możemy usłyszeć od psychologa wskazówki, rady i podpowiedzi. Tego raczej nie usłyszymy podczas konsultacji psychologicznej. Konsultacje często stanowią przedwstęp do psychoterapia, podczas której dąży się do rozwiązania trudnych sytuacji poprzez zrozumienie schematycznych tendencji, które w wyniku doświadczeń dziecięcych kierują naszym życiem i powodują problemy. Poradnictwo opiera się bardziej na edukacji niż modelu medycznym. Dlatego osobę korzystającą z porad nazywa się Klientem, a osobę korzystającą z konsultacji, psychoterapii Pacjentem.

Czym się różni konsultacja psychologiczna od coachingu?

Kolejną formą wsparcia, którą można mylić z konsultacja psychologiczna jest coaching. Coaching ma a celu zwiększenie efektów działania, przyspieszenia tempa wzrostu, rozwoju, osiągnięcie zamierzonego celu. Coach towarzyszy klientowi w odkrywaniu właściwej drogi, odnajdywaniu motywacji. Pomaga wprowadzić plan działania. Ponadto coach bazuje na zasobach klienta, pomaga wydobyć jego mocne strony. Celem coachingu jest podniesienie jakości życia. Jest to możliwe, dzięki pracy obydwu stron. Dotyczy zazwyczaj takich obszarów życia jak biznes, finanse, rozwój kariery, relacje interpersonalne.

W PsychoCare dostępne są wszystkie wymienione formy wsparcia: konsultacja psychologiczna, poradnictwo psychologiczne, coaching. W razie wątpliwości, jaką metodą powinienem wybrać, zapraszamy do kontaktu.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.