Wstępna, bezpłatna konsultacja psychologiczna!

Jak wygląda bezpłatna konsultacja psychologiczna?

Spotkanie trwa około 20-30 minut. Specjalista przeprowadza wywiad podczas, którego pyta się nas o to co nas skłoniło do przyjścia do poradni. Bardzo duża część osób ma problem z określeniem tego czego oczekuje od terapii. Pierwsze spotkanie jest bardzo dobrą okazją do tego, aby bliżej się zastanowić nad tym czego tak naprawdę chcemy od terapii. Pierwsza bezpłatna konsultacja psychologiczna jest poświęcona również przyjrzeniu się bliżej i nawzaniu objawom jakie odczuwamy. Mogą to być objawy somatyczne takie jak ból głowy lub brzucha. Część pacjentów zgłasza trudność z odczuwaniem lub nazwaniem pewnych emocji np. ciągły lęk, wewnętrzna złość. Podczas spotkania specjalista będzie zwracał uwagę na potrzeby pacjenta, tak aby jak najskuteczniej dopasować psychologa lub psychoterapeutę. Relacja terapeutyczna jest jednym z ważniejszych czynników podczas terapii. Dobre dopasowanie pacjenta i psychoterapeuty może być kluczowe w sukcesie terapii. Podczas bezpłatnej konsultacji zbieramy również informacje dotyczące Twojej dyspozycyjności, tak aby móc zaproponować wizytę w wolnej czasie i bliskiej lokalizacji. 

Na koniec spotkania poryszamy również kwestie organizacyjne spotkań oraz odpowiadamy na nurtujące pytania lub wątpliwości. Po odbyciu konsultacji administracja skontaktuje się z Tobą z propozycją specjalisty oraz terminu dopasowanego w oparciu o informacje zebrane podczas spotkania. 

Jak mogę się umówić na bezpłatną konsultację psychologiczną? 

Aby umówić się na spotkanie prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 736 009 090

lub pisząc wiadomość na adres e-mail: kontakt@psychocare.pl.

Bezpłatna konsultacje może się odbyć w formie: stacjonarnej, telefonicznej lub online.

Bezpłatna konsultacja psychologiczna ma na celu dobranie odpowiedniego specjalisty oraz rodzaju terapii, biorąc pod uwagę potrzeby klienta. Rozmowa wstępna trwa około 20-30 min. Podczas konsultacji, psycholog wraz z klientem, określają plan – problem do pracy oraz oczekiwania dotyczące formy wsparcia i kwestii organizacyjnych.

Proces doboru odpowiedniego specjalisty dobiegł końca. Klient rozpoczyna spotkania z wykwalifikowanym i indywidualnie dopasowanym psychologiem lub psychoterapeutą.

Spotkania terapeutyczne odbywają się przeważnie raz w tygodniu. Cykliczność spotkań ma duże znaczenie w powodzeniu procesu psychoterapeutycznego.

Długość terapii zależna jest od kilku czynników, takich jak: ustalonych celów pracy, indywidualnych predyspozycji oraz poziomu motywacji klienta, podejścia terapeutycznego.

Kiedy skorzystać ze wstępnej, bezpłatnej konsultacji psychologicznej?

Wstępna bezpłatna konsultacja psychologiczna jest szczególnie wartościowa, gdy potrzebujesz pomocy w doborze najbardziej odpowiedniego specjalisty do Twoich indywidualnych potrzeb. To idealna okazja do skorzystania z tej formy wsparcia, gdy:

Podsumowując, wstępna bezpłatna konsultacja psychologiczna jest doskonałym momentem, aby uzyskać wsparcie w wyborze najodpowiedniejszego specjalisty, który będzie Cię wspierać w Twojej drodze do poprawy samopoczucia i rozwiązania trudności życiowych. To pierwszy krok w kierunku skutecznej terapii dostosowanej do Twoich potrzeb.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.