Maturzyści, absolwenci uczelni, czy osoby aktywnie szukające pracy, bez wątpienia potrzebują pomocy w wyborze zawodu lub właściwej posady. Właśnie z myślą o takich osobach zostało stworzone doradztwo zawodowe. Dla osób ceniących swój czas została powołana również specjalna wersja porad zawodowych, a mianowicie doradztwo zawodowe online. Jak wygląda takie spotkanie z doradcą? Na co można liczyć w związku z takim spotkaniem?

Czym jest doradztwo zawodowe?

Poradnictwo zawodowe opiera się na pomocy i wsparciu w dokonywaniu decyzji odnośnie podejmowania kolejnych kroków w karierze edukacyjnej i zawodowej. Z doradztwa zawodowego można skorzystać w każdym momencie swojego życia. Zarówno na początku swojej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej, jak i w trakcie jej trwania. Czasem również gdy z różnych przyczyn mieliśmy przerwę (np. urlop macierzyński, zdrowotny).

Doradca zawodowy podpowie, w jaki sposób rozwinąć swoje kompetencje oraz jak ocenić swoje zdolności, a także jak wyróżnić te najistotniejsze na tle innych osiągnięć. Pomoże także w stworzeniu swojego życiorysu zawodowego, zaproponuje ewentualne modyfikacje, a także doradzi w sytuacji, gdy sami nie jesteśmy pewni, co powinniśmy dalej robić w kwestiach zawodowych. Z poradnictwa zawodowego skorzystają zarówno uczniowie, studenci, jak i osoby bezrobotne, szukające zmiany odnośnie swojego obecnego stanowiska pracy, a także takie, które zagrożone są możliwą utratą pracy. Skorzystanie z profesjonalnego poradnictwa zawodowego będzie korzystne również dla wszystkich tych, którzy nie są przekonani o swoim potencjale zawodowym, chcieliby określić swój profil działania i możliwości, a także rozwinąć się zawodowo na stanowisku, które obecnie sprawują. Doradztwo zawodowe dla dorosłych może wskazać drogę do zmian. Czasem wygodna posada to zbyt mało. Zmieniając profil zawodowy możemy podjeść jakość swojego życia, oraz jego komfort.
Doradztwo zawodowe online umożliwia uzyskanie takich profesjonalnych porad zawodowych bez wychodzenia z domu. Szczególnie osoby młode są zainteresowane korzystania z tej formy porad. Konsultacje zawodowe online są formą, z której w dzisiejszych czasach chętnie korzystamy. Jest to wygodna i zarazem bezpieczna forma kontaktu.

Kiedy warto skorzystać z usługi doradztwo zawodowe?

Doradca zawodowy – jak wygląda spotkanie

Wiele zależy od naszych oczekiwań względem takiego spotkania. W zależności od tego, na jakim etapie rozwoju zawodowego jesteśmy, doradca sprofiluje swoje narzędzia do rozmowy z nami. Dzięki temu będzie mógł  pomóc w jak najbardziej zoptymalizowany sposób.

Podczas spotkania z doradcą zawodowym możliwe będzie określenie wszystkich najważniejszych mocnych i słabych stron w aspekcie naszej kariery zawodowej. Doradca, zarówno podczas swobodnej rozmowy, jak i przy pomocy różnych dodatkowych testów diagnozujących, oceni nasze możliwości i doradzi, jakie formy pracy są dla nas dostępne. Pomoże również w napisaniu CV lub listu motywacyjnego, aby były jak najbardziej korzystne. Doradca zawodowy może również pomóc nam oswoić się ze strachem przed rozmową kwalifikacyjną, odgrywając ją w bezpiecznych warunkach w gabinecie. Może nam on również pomóc wskazać kompetencje, których być może sami nie potrafilibyśmy dostrzec w sobie. Dodatkowo wskaże, które kwestie pominąć, które niekoniecznie będą pasować podczas pierwszej rozmowy o pracę.

Elementy, które mogą mieć miejsce podczas spotkania z doradcą zawodowym

Gdzie szukać pomocy?

Zastanawiasz się gdzie, możesz skorzystać z pomocy takiego doradcy? Doradztwo zawodowe online jest w ostatnim czasie bardzo popularną metodą szukania porad zawodowych. Większość z nas ma dostęp do internetu, właśnie dlatego pomoc online jest taka popularna. Jeśli jednak stawiasz na tradycjonalizm i chciałbyś spotkać się z doradcą, i w taki sposób skorzystać z porady, to istnieje kilka miejsc, w których doradztwo zawodowe funkcjonuje. Doradcę zawodowego możesz znaleźć w różnego rodzaju poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szkołach, urzędach pracy oraz w innych różnego rodzaju instytucjach państwowych i prywatnych. Doradztwo zawodowe w większości tych miejsc jest bezpłatne. Zainteresowany może porozmawiać na tematy dotyczące jego życia zawodowego z wykwalifikowanym doradcą, nie ponosząc żadnych kosztów.

Zapraszamy na usługę: doradca zawodowy online. Bez wychodzenia z domu. Więcej informacji w zakładce kontakt. Psycholog doradca zawodowy Warszawa pomoże rozwiać twoje wątpliwości dotyczące wyboru ścieżki zawodowej. Podczas konsultacji online możesz wraz z naszym specjalistą znaleźć odpowiedzi na szereg kłębiących się w twojej głowie pytań. Planowanie kariery zawodowej warto omówić z osobą specjalizującą się w dziedzinie doradztwa zawodowego.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.