Drogi Kliencie
Dziękujemy za zaufanie i wybranie jednego z Naszych specjalistów. Przed Tobą pierwsza wizyta w PsychoCare. Możesz doświadczać wielu emocji w związku z zaplanowanym spotkaniem. Pojawiająca się ciekawość, nadzieja, ale także lęk i niepewność są zupełnie adekwatne. W tej wiadomości chcielibyśmy pomóc Ci, oswoić się z nową sytuacją i trudnymi emocjami.
PsychoCare to miejsce, w którym cenimy poczucie intymności i prywatności. W związku z tym, w naszych lokalizacjach nie ma stacjonarnej recepcji. W razie jakichkolwiek problemów organizacyjnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 736 009 090 lub mailowego: kontakt@psychocare.pl
Prosimy o przybycie do lokalu o wyznaczonej godzinie spotkania. Terapeuta zaprosi Cię do gabinetu. Prosimy, abyś decydował się na spotkanie, wyłącznie w sytuacji gdy jesteś zdrowy. W miarę możliwości wybieraj bezgotówkowe formy płatności – przelew bankowy poprzez link do płatności lub płatność kartą w placówce.
Jak będzie wyglądało pierwsze spotkanie?
Pierwsze spotkanie, często określane jest jako konsultacja psychologiczna. Ma ona na celu określenie problemu, z jakim zgłasza się Klient. W trakcie, mogą się również pojawić pytania dotyczące Twoich poprzednich kontaktów z psychologiem, psychoterapeutą oraz Twojej obecnej sytuacji życiowej: czym się zajmujesz, czy masz rodzinę, jakie masz zainteresowania? Celem Terapeuty jest zdobycie informacji na Twój temat, tak aby jak najlepiej zrozumieć kontekst występowania problemu. Nie zawsze wystarczy jedno spotkanie, aby określić problem i znaleźć jego rozwiązanie. Gdyby to było takie proste, to pewnie nie szukałbyś/abyś pomocy profesjonalisty. Może się okazać, że kilka pierwszych spotkań będzie miało charakter diagnostyczny. Ty i Terapeuta będziecie potrzebowali czasu, aby opracować plan działania. Rzetelnie przeprowadzone konsultacje, przyniosą wymierne efekty w dalszym procesie psychoterapeutycznym, który może okazać się niezbędny w poprawie Twojego życia.
Czym jest psychoterapia?
Psychoterapia polega na stosowaniu metod psychologicznych, w celu pomocy osobom zmagającym się z trudnościami. Służy poprawie zdrowia psychicznego poprzez zwiększenie dobrostanu, rozwój relacji międzyludzkich i umiejętności społecznych. Powoduje zmiany w życiu oraz sposobach radzenia sobie z trudnymi przekonaniami, emocjami, zachowaniami.
Psychoterapia może trwać od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Wiele zależy od motywacji Klienta, wybranych metod pracy oraz podejścia terapeutycznego, w którym pracuje Terapeuta. Zdarzają się chwilę zwątpienia, chęć ucieczki. Najczęściej oznacza to, że dzieje się cos ważnego w procesie, o czym warto opowiedzieć swojemu Terapeucie.
Jak możesz przygotować się do spotkania?
Przede wszystkim zastanów się czego dotyczy Twój problem, w jakich sytuacjach lub w obecności jakich osób najczęściej się pojawia. Postaraj się przypomnieć sobie historię swoich dotychczasowych kontaktów z psychologiem oraz jeśli przyjmujesz jakieś leki, zapisz sobie ich nazwy. Resztę pozostaw specjaliście, jesteś w dobrych rękach!
Już po wizycie..
Jeśli po wizycie nie będziesz z niej zadowolony, powiedz Nam o tym. Pomimo tego, że w naszym zespole znajdują się naprawdę dobrzy specjaliści, może okazać się, że nie dopasowałeś się z psychologiem temperamentem, poczuciem humoru lub oferowaną metodą pracy. Postaramy się, aby kolejna wizyta u innego specjalisty, spełniła Twoje oczekiwania.
Zapraszamy do kontaktu w razie jakichkolwiek problemów.
Pozdrawiam serdecznie,
Zespół PsychoCare