Joanna Sadowska-Buda

  • Konsultacja psychologiczna
  • Psychoterapia indywidualna
  • Zaburzenia depresyjne
  • Zaburzenia lękowe
  • Online
  • Warszawa - Centrum
  • Warszawa - Wilanów
Zapisz się na wizytę
Biografia Wykształcenie

Joanna Sadowska-Buda psychoterapeutka, terapeutka pracy z ciałem, terapeutka traumy metodą Somatic Experiencing, facylitatorka Clean Coaching Process, trenerka. 

Zrównoważony rozwój w stronę pełni siebie.

Powrót do siebie, to jak powrót do domu po długiej tułaczce. Mamy wyjątkowe czasy, w których dostęp do narzędzi terapeutycznych jest bardzo szeroki i łatwo dostępny. Dzięki pracy ze sobą możemy w piękny sposób uwrażliwić się na samych siebie, drugiego człowieka i otaczający świat, poczuć to co nas prowadzi ku naszej osobistej realizacji, ku własnej pełni.

Kim jestem?

Jestem psychoterapeutką w nurcie psychologii zorientowanej na proces (praca ze Śniącym Ciałem), metodzie humanistyczno-doświadczeniowej osadzonej w psychologii głebi.

Szkolenie w tej metodzie przeprowadziło mnie przez wiele progów mojego osobistego rozwoju, pozwoliło spotkać się z różnymi częściami siebie – zwłaszcza niechcianymi i wypartymi – przy pełnej akceptacji i otwartości. Miało to swój wpływ na styl mojego podejścia w pracy terapeutycznej.

Wspieram procesy klientów/klientek w pełni ufając dynamice procesu, który prowadzi i odsłania to, co może na ten moment być zobaczone i uzdrowione, przyjęte do świadomości. Towarzyszę w docieraniu do siebie, odkrywaniu autentycznego ja w zgodzie z samą/samym sobą. Zajmuję się budowaniem i wzmacnianiem postawy asertywnej, w stronę pełnego przeżywania siebie w świecie i w relacjach z bliskimi. Pracuję z osobami dorosłymi. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Pomagam ludziom w:

budowaniu i wzmacnianiu poczucia własnej wartości;

mierzeniu się z trudnymi sytuacjami życiowymi;

radzeniu sobie z lękiem, stanami depresyjnymi;

radzeniu sobie z doświadczaniem przewlekłych symptomów, w tym chorób nowotworowych;

w przechodzeniu kryzysu w relacjach lub żałobie po stracie bliskich osób;

Prywatnie

Jestem mamą 3 dzieci, lubię przyrodę, ruch, a przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem. Bardzo cenię wspólne wyjazdy rodzinne, jak też czas spędzony w gronie samych kobiet m.in. podczas warsztatów dla kobiet. W nieustannej podróży zwanej „samorozwojem”.

Formy terapii

– psychoterapia indywidualna

– psychoterapia par

– psychoterapia grupowa

– sesje Somatic Experiencing

– sesje Clean Coaching

Wykształcenie/szkolenia/kursy

Ukończyłam I fazę programu szkoleniowego w Studium Psychoterapii Psychologii Procesu, posiadam uprawnienia do prowadzenia psychoterapii indywidualnej i pracy z grupami pod stałą superwizją dyplomowanego nauczyciela Psychologii Procesu. Obecnie jestem w II fazie i procesie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu;

– Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, psychologia kliniczna i osobowości – studia magisterskie; w trakcie szkolenia;

– Uniwersytet Warszawski – studia magisterskie, kierunek Zarządzanie i Marketing;

– Instytut DMT – ukonczyłam roczny kurs Terapii Tańcem i Ruchem prowadzony przez Zespół Terapeutów przy Instytucie DMT;

– Ośrodek pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA „Szkoła Treningu i warsztatu Psychologicznego”, posiadam certyfikat trenera;

– Studium Terapii Par – ukończyłam roczne szkolenie z terapii par w podejściu systemowym w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii;

– posiadam certyfikat Facylitatora Clean Coaching Process do prowadzenia coachingu zgodnie z europejskimi standardami społeczności Clean Coaching;

– posiadam Certyfikat praktyka Somatic Experiencing (European Assotiation for Somatic Experiencing). Ukończyłam 3-letnie szkolenie z zakresu Somatic Experiencing. Jest to psychofizjologiczna metoda leczenia objawów traumy i łagodzenia chronicznego stresu, opracowana przez dr Petera A. Levine’a;

Wykształcenie z zakresu pracy z ciałem:

– masaż hawajski Lomi Lomi Nui, prowadząca Susan Floyd, Aloha International

– masaż mięśniowo-powięziowy „Rebalancing”, prowadzący Satyarthi Peloquin

– Terapia Polarity – metoda opracowana przez dr Randolpha Stone’a, prowadząca Małgosia Zalewska

– Pierwotny Oddech Życia – autorski program Swetłany Pełczyńskiej, prowadząca Małgosia Zalewska

– Polskie Stowarzyszenie Somatic Experiencing – autorski program Yuri Zeleza z wykorzystaniem dotyku i podstaw Somatic Experiencing.

Pozostałe kursy i szkolenia:

Na swojej ścieżce rozwojowej poznawałam takie metody jak: Racjonalna Terapia Zachowań (RTZ), Movement Medicine, Starosłowiańska Gimnastyka Kobiet. Uczestniczę w cyklicznych szkoleniach w ramach Tantra Woman – ścieżce świadomej kobiecości.

Doświadczenie:

Od 2012r. prowadzę działalność terapeutyczną, na którą składa się m.in. psychoterapia indywidualna, par i grupowa oraz praca z ciałem.

Towarzyszę ludziom w poprawianiu komfortu i jakości życia, w odkrywaniu siebie na nowo z bardziej przyjaznym nastawieniem i akceptacją. Tworzę przestrzeń do wnoszenia tych „kawałków” siebie, które w jakis sposób są oddzielone, nieprzyjęte, odrzucone. Czasami wystarcza zwrócenie uwagi, czasami wysłuchanie, a czasami zrobienie miejsca na nowe, żegnając się z tym, z czym już nam nie po drodze.

Wspieram osoby w kryzysie, trudnych momentach w życiu, stanach depresyjnych, cierpiących na symptomy chroniczne, problemy w relacjach, problemy tożsamościowe.

W obszarze moich zainteresowań zawodowych jest poznawanie terapeutycznej mocy płynącej od grupy. Należę do społeczności „procesowej”, gdzie pracujemy z konfliktami, trudnymi tematami społecznymi zarówno w naszym środowisku procesowym jak i w świecie, poprzez inicjowanie procesów grupowych wg metody Arnolda Mindella, twórcy psychologii zorientowanej na proces.

W ramach konkursu grantowego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu współprowadziłam warsztaty dla „Rodziców Samodzielnie Wychowujących Dzieci” (2019 r.).

W ramach dni otwartych Psychologii procesu – wydarzeniu cyklicznym – prowadziłam m.in. takie warsztaty jak:

– „Procesowe rozmowy” – warsztaty o komunikacji interpersonalnej, współprowadzenie – Anna Wodziak, 2019 r.

– „Twórca symptomu i jego znaczenie w osobistej przemianie” – warsztaty o pracy z symptomem, 2021 r.

– „Inny jako sprzymierzeniec w przechodzeniu przez próg” – warsztaty nakierowane na pracę z innością w nas i wokół nas, 2022 r.

– „Bezpieczeństwo w konflikcie?!” – warsztaty o pracy z konfliktem, współprowadzenie – Agnieszka Klimek, 2023 r.

Pełniłam funkcję członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu w latach 2019-2023 r. Podczas pełnienia tej funkcji koordynowałam m.in. wydarzenie „Healing History” (uzdrawianie historii) – seminarium worldworkowe, dedykowane pracy z traumą kolektywną, transgeneracyjną. Wydarzenie miało charakter międzynarodowy z fokusem na kraje sąsiadujące.

Od 2021 r. współpracuję z firmą PsychoCare, świadcząc usługi w obszarze psychoterapii indywidualnej i par.

Doświadczenie kliniczne:

– Dom Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, gdzie pracowałam z osobami z zaburzeniami psychicznymi, przewlekle somatycznie chorymi, wymagającymi całodobowej opieki;

– Szpital Psychiatryczny przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie, oddział dzienny;

– Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie przy ul. Sobieskiego, oddział całodobowy.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z serwisu.