Psycholog Warszawa

Centrum PsychoCare

W naszych gabinetach w kilku punktach w Warszawie oraz Szczecinie można skorzystać z usług psychologicznych oraz wielu specjalistów. Między innymi w dziedzinach takich jak psychoterapia, dietetyka, coaching, psycholog. Nasz zespół jest wykwalifikowany i przygotowany do udzielania profesjonalnej pomocy i wsparcia w wielu problemach i sytuacjach dotyczących szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Jeśli nie ma pewności, co do tego, który specjalista najlepiej może nam pomóc w kwestii danego problemu, warto udać się na spotkanie do poradni.

Psycholog Warszawa

Psycholog  i jego rola

Rolę psychologa można podzielić na dwie najważniejsze kategorie: diagnozowanie oraz udzielanie wsparcia. Ten specjalista  jest w stanie sprawnie, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, określić, z jakim konkretnie problemem się zmagamy. Dzięki psychologowi, możemy dowiedzieć się, czy problem, z którym się zgłaszamy, wymaga np. leczenia psychoterapeutycznego, psychiatrycznego, czy tylko psychologicznego. Specjalista może przeprowadzić testy psychologiczne, mające na celu dokładniejsze przeprowadzenie diagnozy. Może również wypisać orzeczenie oraz zaświadczenie, potrzebne np. do okazania w pracy lub w szkole. Nie może natomiast przepisywać leków- leczeniem farmakologicznym zajmuje się lekarz psychiatra.

Zwykle psycholog zajmuje się wsparciem w przypadku problemów dnia codziennego, z jakimi mierzy się większość osób. Trudne wydarzenia losowe, np. śmierć bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy. Pomaga także w znalezieniu rozwiązań w przypadku konfliktów z partnerem, radzeniu sobie z apatią i przygnębieniem oraz wszelkich kłopotach w relacjach. Może także diagnozować w zakresie intelektu oraz osobowości.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Psycholog jest osobą, która udzieli nam wsparcia oraz pomoże w nazwaniu naszego problemu. Do gabinetu psychologicznego warto zwrócić się, jeśli:

  • odczuwasz niezadowolenie, smutek, apatię
  • przeżywasz trudny okres w swoim życiu (rozwód, utrata pracy)
  • jesteś stale pod wpływem stresu i napięcia i nie umiesz sobie z tym poradzić
  • nie jesteś w stanie poradzić sobie w konfrontacji z innymi
  • chcesz być wysłuchany i zrozumiany
  • czujesz się źle psychicznie, jednak nie wiesz, co Ci może dolegać

Jak wygląda wizyta w gabinecie psychologicznym?

Warto pamiętać o tym, że psycholog jest wykwalifikowanym specjalistą, który w sposób nieoceniający  przeprowadzi z nami rozmowę. Szczerość to podstawa, jeśli chcemy uzyskać pomoc, która będzie sprofilowana idealnie według naszych potrzeb. Nie ma w gabinecie miejsca na wytykanie błędów czy też krytykę.

Po przeprowadzeniu z nami szczegółowego wywiadu, możemy zostać pokierowani dalej. Wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb. W większości przypadków nie ma konieczności systematycznego korzystania z usług specjalisty.  Wystarczy doraźna pomoc, która odbywa się w ciągu jednego lub kilku spotkań.

Psycholog stara się jak najdelikatniej rozmawiać z klientem na pierwszej wizycie. Rozumie, że  że pierwszy kontakt może być dla niego stresujący. Podzielenie się z psychologiem swoimi problemami i wątpliwościami,  jest pierwszym krokiem do udzielenia nam niezbędnej pomocy. Profesjonalna opieka, jaką otoczy nas psycholog, pomoże nam się przed nim otworzyć się i zaufać, dzięki czemu łatwiej będzie mu określić, jakie dalsze kroki należy podjąć.

Nasi psychologie

Psychologowie i inni specjaliści, którzy pracują w naszych punktach psychologicznych, stale podnoszą swoje kwalifikacje oraz rozwijają się na wielu płaszczyznach edukacyjnych. Dzięki czemu usługi świadczone w Centrach Psychocare  są na najwyższym poziomie. Lista dostępnych punktów na terenie Warszawy jest dostępna w zakładce Kontakt. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z naszych usług, a także do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Umów się do specjalisty:
+48 736 00 90 90 Zapisz się online
Psycholog w innej lokalizacji:

Umów się do specjalisty:

+48 736 00 90 90 Zapisz się online