Pomoc psychologa w wielu codziennych sprawach

Pomoc psychologa

Pomoc psychologa może być dla nas bardzo cenna. Wiedza i doświadczenie, jakie posiada psycholog w zakresie mechanizmów ludzkiego funkcjonowania, może niejednokrotnie pomóc w zakresie zdefiniowania problemu oraz w znalezieniu sposobu na jego rozwiązanie. To specjalista, który w relacjach z pacjentami zachowuje dystans emocjonalny, jakiego brakuje w ich najbliższym otoczeniu. W życiu codziennym spotykamy bardzo często osoby, które nam doradzają lub decydują, co mamy robić. To rady, które warto wysłuchać i które w każdej chwili można zweryfikować wspólnie z psychologiem. Pomoc psychologiczna jest dużym wsparciem w trudnych momentach.

Pomoc psychologa w Warszawie może przydać w wielu sprawach, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Do naszego gabinetu zaglądają osoby, które nie wiedzą, jak sobie poradzić z problemami dotyczącymi m.in.:

– relacji z innymi osobami – w życiu prywatnym i zawodowym,
– wychowywania dzieci i młodzieży,
– utraty pracy,
– kłopotów w pracy,
– stanów depresyjnych,
– stresu,
– żałoby, utraty kogoś bliskiego,
– relacji rodzinnych – z rodzicami, teściami, rodzeństwem itd.,
– problemów w małżeństwie, w parze – z powodu np. zdrady, konfliktów, problemów z płodnością, w szkole i trudności w kontaktach z rówieśnikami i nauczycielami, indywidualnych wynikających z zaistniałych okoliczności, wydarzeń, z własnymi nałogami, lękami, nastrojem,
– odczuwania dolegliwości takich jak np. bóle głowy, brzucha, kręgosłupa, duszności itd., które nie mają podstaw medycznych.

Rozwiązaniem dla nich jest pomoc psychologiczna, którą oferujemy w PsychoCare.

Szacunek i akceptacja

Gwarantujemy rzetelne podejście do każdego przypadku. Nasi specjaliści mają niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do tego, aby pracować z pacjentami z różnymi problemami natury psychicznej. Podczas spotkania z psychologiem pacjentowi okazywany jest należyty szacunek i respektowane są jego wartości. Specjalista przyjmuje z uwagą jego opinie, akceptuje uczucia i emocje osoby, która poszukuje pomocy. Obowiązkiem psychologa w ramach świadczonej pomocy jest także dzielenie się z pacjentem informacją o procesie leczenia. Jego wsparcie może być skuteczne wtedy, gdy dana osoba mu zaufa, poczuje się bezpiecznie i będzie chciała z nim współpracować. Pomoc psychologiczna będzie wtedy najbardziej efektywna.

W poszukiwaniu odpowiedzi i rozwiązań – pomoc psychologa

Wizyta u psychologa często wiąże się niepokojem, wątpliwościami, czasami nawet wstydem, strachem przed tym, aby podzielić się niekiedy bardzo intymnymi sprawami z obcą osobą. Tymczasem nie ma co się obawiać oceny ze strony specjalisty. Jego zadaniem jest wsparcie w zakresie dotarcia do treści, które bolą i uwierają pacjenta.

Trafiając do naszego gabinetu, można znaleźć pomoc psychologa w zakresie szukania odpowiedzi na nurtujące pytania. To doskonałe warunki do tego, aby wraz ze specjalistą skonsultować swój problem i zastanowić się jak go rozwiązać. Pacjent razem z psychologiem rozważa jaki rodzaj pomocy będzie dla niego najbardziej odpowiedni. W zależności bowiem od problemu może to być np. terapia indywidualna, dla par/małżeńska albo wizyta u innego specjalisty. Profesjonalnie i właściwie postawiona diagnoza jest pierwszym krokiem do tego, aby wiedzieć, w jaki sposób można pomóc pacjentowi.

Poufność informacji

Zapewniamy też pełną poufność informacji udzielanych psychologowi. Są one objęte tajemnicą zawodową, czyli bez zgody pacjenta nie ma on prawa nikomu udostępniać informacji, jakie przekazane zostały mu w trakcie spotkania, ani nawet informować o tym, że takie spotkanie się odbyło. Wyjątkiem jest sytuacja, w której osoba wymagająca pomocy na skutek choroby psychicznej zagraża życiu lub zdrowiu swojemu albo innych ludzi. W takich okolicznościach psycholog jest zobligowany prawem do podjęcia działań, które doprowadzą do umieszczenia osoby chorej w szpitalu. Pomoc psychologiczna stawia dobro pacjenta ponad wszystko.

Warto pamiętać o tym, że im szybciej pacjent skorzysta z pomocy psychologa, tym zwiększa swoje szanse na to, aby szybciej poprawić swój stan. Wiele również zależy od motywacji osoby mającej problemy i jej chęci współpracy ze specjalistą, a także gotowości do tego, aby zmienić swoje życie.

Zapraszamy do kontaktu.

Pomoc psychologa

Umów się do specjalisty:

+48 736 00 90 90 Zapisz się online